Szukanie inspiracji nigdy nie było równie proste

57 stron, które Cię zainspirują
By Robert Walkowski 9 lat ago
Home  /  Design  /  Szukanie inspiracji nigdy nie było równie proste
Każdy ma takie dni kiedy weny brak, a najlepsze pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko jest dobrze dopóki  masz możliwość zapisania tej idei w danej chwili. Notatnik, kalendarz, kawałek kartki, gazeta czy też różne aplikacje na telefonie lub tablecie. Zazwyczaj nie zapisujesz, bo myślisz sobie, że zapamiętasz. Niestety nasza pamięć jest ulotna – lepiej zapisać. Przerabiałem to już wiele razy.  Zapisywanie jest dobre to nie podlega wątpliwości. Później tylko jest kwestia przechowywania tych notatek i ogólnego ogarnięcia tego, ale to temat na osobny wpis. Dziś natomiast chciałbym się z Tobą podzielić moją koncepcją na szukanie inspiracji przy tworzeniu grafik, projektowaniu stron czy też różnego rodzaju interfejsach skierowanych na użytkownika. Kreatywności nie nauczysz się raczej w szkole. Jest to proces, który czasem trwa bardzo długo. Dlatego warto śledzić co w trawie piszczy i być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Będąc dobrym obserwatorem dostrzeżesz drobne szczegóły, a z czasem wyrobisz swój własny styl. Od czasu do czasu, aby się zainspirować wystarczy spojrzeć na problem inaczej lub sprawdzić jak inni sobie z tym radzą i puścić wodzę fantazji. Ok, a teraz przejdźmy do rzeczy. Postanowiłem przygotować zestaw miejsc (stron), które warto odwiedzić, kiedy wena Cię opuszcza. Takich miejsc jest sporo dlatego podzieliłem je na konkretne grupy, aby łatwiej było je przeglądać.

57 stron, które Cię zainspirują

  • Design
  • Opakowania / Druk
  • Typografia
  • Strony / Interfejsy
behance pinterest Behance , PinterestDesign Less Better, Booooooom, Designinspiration, Design is kinky, Designers go to heaven, FFFFound!, Grainedit, It’s Nice That, Design work life, Mocoloco, Quipsologies, Swiss miss, Niice.

***

Pierwsze dwie strony to mój absolutny must have! Oprócz tego, że są dostępne webowo mają również swoje odpowiedniki na inne urządzenia. Dzięki czemu mogę zapisywać to co mnie inspiruje i oglądać z dowolnego urządzenia. Przypnij moje tablice.

opakowania druk Mint, Aisle.One, Bench.li, Designer Daily, For print only, ID, Lovely package, Lovely stationery, Packaging, The Dieline, The New Graphic.

***

Na naszym rodzimym podwórku ze świecą można szukać kreatywnych opakowań, chociaż wciąż się to zmienia i to na plus. To i tak wiele marek nie przywiązuje do tego uwagi. Warto więc zainspirować się innymi realizacjami.
czcionki typografia We love typography, Typography Served, Type Connection, Swiss Type, Fonts in use, Book Cover Archive, Art of the menu, Fontseek, Typeverything, Typetoken, Typographicposters, Typegoodness

***

Dobrze dobrana czcionka to równie ważny temat co sam projekt graficzny, warto znać dobre praktyki.
strony_www_ui_ux Siteinspire, Media Queries, The Best Designs, Mobile-patterns, Dribbble, Web creme, Design licks, Best web gallery, Bestwebsites.gallery, Premium pixels, Little Big Details, Pttrns, Awwwards, Pattern Tap, MobileMozaic, IOSpirations, Inspired UI, iOS Icon Gallery, Mobile Patterns .

***

Pierwsze wrażenie musi pozostać dobre. Więc jeśli Twoja strona wygląda dobrze na komputerze, to zadbaj również o to, aby wyglądała dobrze na innych urządzeniach. Warto podejrzeć dobre praktyki stron www jak i interfejsów skierowanych na użytkownikach. Czasem mniej znaczy więcej – zapamiętaj.

Wyloguj się

Gdy powyższe strony wcale nie pomagają w inspiracji do dalszej pracy to najlepszą metodą jest jeszcze oderwanie się od cyfrowego świata. Poczytaj książkę, ugotuj całkiem nową potrawę, eksperymentuj! Załóż wygodne buty i idź do parku na spacer lub pobiegaj. W czasie gdy tam będziesz zwracaj uwagę na szczegóły, inspiruj się naturą, jej widokami, zapachami oraz dźwiękami. Inspirację możesz znaleźć wszędzie. Jeśli to nie wystarczy zaplanuj sobie urlop lub spontaniczny wyjazd za miasto. Spotkaj się ze znajomymi lub poznaj nową osobę.  Wystarczy się rozejrzeć. Jeśli masz jakieś ulubione źródła inspiracji podeślij w komentarzu, chętnie poszerzę swoją listę.
Category:
  Design
this post was shared 0 times
 000
About

 Robert Walkowski

  (35 articles)

Siema na co dzień zajmuje się marketingiem, zarządzaniem oraz interesuje się szeroko pojętym designem. Kolekcjonuję płyty winylowe i jestem DJ'em... #poznajmysiębliżej