Szukanie inspiracji nigdy nie było równie proste

inspiracja jest wszędzie

Każdy ma takie dni kiedy weny brak, a najlepsze pomysły przychodzą w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko jest dobrze dopóki  masz możliwość zapisania tej idei w danej chwili. Notatnik, kalendarz, kawałek kartki, gazeta czy też różne aplikacje na telefonie lub tablecie. Zazwyczaj nie zapisujesz, bo myślisz sobie, że zapamiętasz. Niestety nasza pamięć jest ulotna – lepiej zapisać. Przerabiałem to już wiele razy. 

Zapisywanie jest dobre to nie podlega wątpliwości. Później tylko jest kwestia przechowywania tych notatek i ogólnego ogarnięcia tego, ale to temat na osobny wpis. Dziś natomiast chciałbym się z Tobą podzielić moją koncepcją na szukanie inspiracji przy tworzeniu grafik, projektowaniu stron czy też różnego rodzaju interfejsach skierowanych na użytkownika. Kreatywności nie nauczysz się raczej w szkole. Jest to proces, który czasem trwa bardzo długo. Dlatego warto śledzić co w trawie piszczy i być na bieżąco z obowiązującymi trendami. Będąc dobrym obserwatorem dostrzeżesz drobne szczegóły, a z czasem wyrobisz swój własny styl. Od czasu do czasu, aby się zainspirować wystarczy spojrzeć na problem inaczej lub sprawdzić jak inni sobie z tym radzą i puścić wodzę fantazji.

Ok, a teraz przejdźmy do rzeczy. Postanowiłem przygotować zestaw miejsc (stron), które warto odwiedzić, kiedy wena Cię opuszcza. Takich miejsc jest sporo dlatego podzieliłem je na konkretne grupy, aby łatwiej było je przeglądać.

57 stron, które Cię zainspirują

Strony z inspiracjami dla grafików

Behance , PinterestDesign Less BetterBooooooomDesigninspirationDesign is kinkyDesigners go to heavenFFFFound!GraineditIt’s Nice ThatDesign work lifeMocolocoQuipsologiesSwiss missNiice.

***

Pierwsze dwie strony to mój absolutny must have! Oprócz tego, że są dostępne webowo mają również swoje odpowiedniki na inne urządzenia. Dzięki czemu mogę zapisywać to co mnie inspiruje i oglądać z dowolnego urządzenia. Przypnij moje tablice.

behance pinterest inspiracje

Strony z inspirującymi opakowaniami i materiałami do druku

MintAisle.OneBench.liDesigner DailyFor print onlyIDLovely packageLovely stationeryPackaging, The DielineThe New Graphic.

***

Na naszym rodzimym podwórku ze świecą można szukać kreatywnych opakowań, chociaż wciąż się to zmienia i to na plus. To i tak wiele marek nie przywiązuje do tego uwagi. Warto więc zainspirować się innymi realizacjami.

opakowania druk inspiracje

Strony z inspirującą typografią

We love typographyTypography ServedType ConnectionSwiss TypeFonts in useBook Cover ArchiveArt of the menuFontseekTypeverythingTypetokenTypographicpostersTypegoodness

***

Dobrze dobrana czcionka to równie ważny temat co sam projekt graficzny, warto znać dobre praktyki.

typografia inspiracje

Strony z inspirującymi interfejsami i projektami www

SiteinspireMedia QueriesThe Best DesignsMobile-patternsDribbbleWeb cremeDesign licksBest web galleryBestwebsites.galleryPremium pixelsLittle Big DetailsPttrnsAwwwardsPattern TapMobileMozaicIOSpirationsInspired UIiOS Icon GalleryMobile Patterns .

***

Pierwsze wrażenie musi pozostać dobre. Więc jeśli Twoja strona wygląda dobrze na komputerze, to zadbaj również o to, aby wyglądała dobrze na innych urządzeniach. Warto podejrzeć dobre praktyki stron www jak i interfejsów skierowanych na użytkownikach. Czasem mniej znaczy więcej – zapamiętaj.

strony www / ux inspiracje

Wyloguj się

Gdy powyższe strony wcale nie pomagają w inspiracji do dalszej pracy to najlepszą metodą jest jeszcze oderwanie się od cyfrowego świata. Poczytaj książkę, ugotuj całkiem nową potrawę, eksperymentuj! Załóż wygodne buty i idź do parku na spacer lub pobiegaj. W czasie gdy tam będziesz zwracaj uwagę na szczegóły, inspiruj się naturą, jej widokami, zapachami oraz dźwiękami. Inspirację możesz znaleźć wszędzie. Jeśli to nie wystarczy zaplanuj sobie urlop lub spontaniczny wyjazd za miasto. Spotkaj się ze znajomymi lub poznaj nową osobę.  Wystarczy się rozejrzeć.

What do you think?

Przeczytaj również