Trendy i narzędzia dla grafika – maj 2016

Niech cie ta kawa w tle nie zmyli
By Robert Walkowski 7 lat ago
Home  /  Design  /  Trendy i narzędzia dla grafika – maj 2016

Postanowiłem wprowadzić na bloga nowy format wpisów. Będą to zestawienia w których będę prezentował trendy, które pojawiają się w grafice oraz nowe ciekawe narzędzia. Od czasu do czasu pojawią się również źródła z plikami do pobrania za darmo. Szablonów do WordPress’a raczej nie przewiduję, jeśli potrzebujesz jakiś zestawień to zerknij do Bartka tutaj. Znaleziska postaram się wrzucać co miesiąc jeśli wystarczy czasu. Ok zaczynamy.

Trendy

Duże zdjęcia. Zazwyczaj na stronie głównej jako przywitanie użytkownika. Zwracają na siebie uwagę i można je nieźle wkomponować w całą stronę. Korzystając z takiego rozwiązania zwracaj uwagę na kontrasty. Najlepiej prezentują się ciemne zdjęcia z białymi napisami lub na odwrót. Zerknij na moją główną stronę.

Nawigacja w różnych miejscach. Na wielu autorskich stronach ostatnio można zauważyć „burgera” (w sensie menu) w różnych odsłonach. Zarówno na głównych banerach jak i kompletnie ukryte. Jest to niejako wbrew przyzwyczajeniom użytkowników, ale z drugiej strony bez zmian nie pójdziemy do przodu. Warto mieć to na uwadze, ale również z rozwagą podchodzić do tych zmian na swoich stronach i reagować odpowiednio.

Interaktywne opowieści. Zadaniem grafików jak i marketerów jest przykucie uwagi, niektórzy dwoją się i troją i nic z tego, a niektórym wychodzi to całkiem nieźle. Ładujące się grafiki są fajne, ale moim zdaniem nie można przesadzić. Strona nie może się długo ładować ponieważ wzrośnie współczynnik odrzuceń, a tego raczej nie chcemy. Z ostatnich takich ciekawych stron mogę wymienić Łapjaja, Get lost. Get natural, On the roofs.

Przydatne narzędzia

  • UI Interactions – codzienna porcja inspiracji dla projektantów interfejsów, bo warto wiedzieć co w trawie piszczy.
  • AD Impastoshop – plugin do Photoshopa pozwalający na malowanie „jak pędzlem”. Dzięki wykorzystaniu tej wtyczki można nadać naszemu obrazowi głębi i fakturę. Koszt 19$.
  • Boxy SVG – proste narzędzie do grafiki wektorowej, które zainstalujesz jako dodatek do Chrome. Co ciekawe jest to Polski produkt.
  • Microsoft Flow – kojarzysz aplikację IFTTT? Microsoft właśnie pracuje nad czymś podobnym. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli możesz to automatyzuj swoją pracę zyskasz trochę więcej czasu.
  • Extensis Suitcase Fusion 7 – narzędzie/repozytorium do przechowywania czcionek w chmurze. Myślę, że to dobre dla tych, którzy pracują często na różnych komputerach, w innym przypadku raczej się nie przyda.
  • VectorPress action – szybkie dodawanie efektów do czcionek w Ilustratorze. Kosztuje jedyne 19$ i współpracuję z wszystkim wersjami powyżej CS3.
  • 1980S PATTERNS VOL 2 – bards duża kolekcja paternów inspirowana latami 80. Koszt 30$.
  • Resource Cards – zbiór dobrych stron, szczególnie dla początkujących, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze zorganizowane kategorie powodują, że bardzo szybko idzie się połapać.

Pliki do pobrania

Szablon strony Aleor – całkiem ciekawy szablon strony dla firmy w formacie PSD

Break – całkiem ciekawa czcionka do użytku komercyjnego jak i prywatnego

Letter Kit – całkiem niezły zbiór obrazków z literami przydatnych zarówno do Pinteresta jak i do innego wykorzystania

Flat Emoji Icon – zbiór 700 ikon w stylu flat, do pobrania wersja za darmo (20% z nich) lub do kupienia cały zestaw za 19$

Kilka ikon do Sketch – kilka fajnych ikon do programu Sketch, jeśli ktoś korzysta – warto wykorzystać

Mockup dokumentów firmowych – dobra identyfikacja potrzebuje dobrej prezentacji oczywiście

Spory zbiór postaci – czasem się przydają gdy na szybko coś trzeba zrobić, jeśli potrzebujesz je wykorzystać komercyjnie – poczytaj dobrze licencje

Mockup kosmetyków – jeśli projektujesz opakowania na pewno się przyda

Category:
  Design
this post was shared 0 times
 000
About

 Robert Walkowski

  (35 articles)

Siema na co dzień zajmuje się marketingiem, zarządzaniem oraz interesuje się szeroko pojętym designem. Kolekcjonuję płyty winylowe i jestem DJ'em... #poznajmysiębliżej