Trendy i narzędzia – czerwiec 2016

Ciągle to video i video, serio??
By Robert Walkowski 7 lat ago
Home  /  Design  /  Trendy i narzędzia – czerwiec 2016

W zeszłym miesiącu zapoczątkowałem wpisy „trendy i narzędzia dla grafika”. W tym miesiącu wprowadzam małą modyfikację do tych wpisów trendy i narzędzia publikowane na moim blogu będą dotyczyły zarówno grafików, marketerów oraz osób, które działają w branży internetowej. Dzięki temu te wpisy staną się ciekawsze i z większą ilością konkretów.

Trendy

Jeszcze więcej wideo. W marcu 2015 pojawiła się na rynku aplikacja od Twittera, mam tu na myśli Periscope. Od tamtego czasu sporo się zmieniło i widać wyraźnie, że w tej branży trzeba trzymać rękę na pulsie. Minął od tego czasu ponad rok, a aplikacji do streamingu wideo na żywo jest coraz więcej. Tą drogą idzie zarówno Facebook, jak i Google (YouTube). Również wiele innych serwisów wyrosło do streamingu na żywo. Wideo oglądamy coraz częściej, ale czy to jedyna droga? Sam nie wiem. Czasem wideo nie do końca jest dobrą formą, warto więc znaleźć między tym wszystkim jakiś balans. Jedno jest pewne materiały wideo powinny dla marek stać się coraz bardziej istotne.

Przydatne narzędzia

  • LittlePlane – nowe narzędzie do projektowania interfejsów. Jeśli lubisz próbować nowe rzeczy, można zapisać się do beta testów.
  • Wireframe Kit – chcesz jeszcze szybciej prototypować strony www oraz aplikacje? Gotowe schematy do użycia w Sketch, Photoshopie lub Illustratorze.
  • Google Font – ta strona już od dawna prosiła się o odświeżenie, na szczęście w końcu jest nowa wersja, bardziej przyjazna. Więcej o samej zmianie przeczytasz tutaj.
  • Atomic – narzędzie do pracy zespołowej dla grafików, może również posłużyć do prototypowania. Całkiem nieźle zrobione i dość przyjazny interfejs. W najtańszym planie kosztuje jedynie 15$.
  • Whitelabel – projektujesz strony internetowe? Sprawdź tą ciekawą propozycję.
  • ProtoPie – narzędzie do prototypowania, na tą chwilę aplikacja dostępna jest dla iOS jak i dla Androida. Natomiast aplikacja na macOS jest aktualnie w fazie beta testów.
  • Boords – projektujesz storybordy? Warto sprawdzić, jest wersja darmowa jak i płatna (w granicach rozsądku).
  • RLeonardi – bardzo kreatywne przedstawienie życiorysu oraz swojego portfolio.

Pliki do pobrania

Do przeczytania, piątka!

Categories:
  Design, Internet
this post was shared 0 times
 000
About

 Robert Walkowski

  (35 articles)

Siema na co dzień zajmuje się marketingiem, zarządzaniem oraz interesuje się szeroko pojętym designem. Kolekcjonuję płyty winylowe i jestem DJ'em... #poznajmysiębliżej